English     Shqip
  
Shto :  ,
Shikime : 
Komente : 14
Vlerėso kėte video
4.6
87 vota

mouse mbi shiritat e vlerėsimit
Implemento ne faqe
14 Komente
linda
Postuar  11/01/2014  12:47
po te te kishin vrare familien po ti do te reagoje do ta lije me kaq apo do te hakmerreshe kunder atyre qe ti kane vrare .pra kjo ishte qellimi i hyrremit te shkonte te hakmerrrej kunder perandorise osmane dhe ia doli .Dhe me te vertete ka qene shume e zgjuar sepse sulltani ka udhehequr 3 kontinente dhe vetem nje grua udhehoqi zemrene tij.kjo nuk ka pasur faje por nje gje eshte e vertete ajo e ka dashur sylejmanin , por me vjen keq per mahidevranin vetem sepse ishte me origjine shqiptare dhe ajo na mundi
  
anilla halili
Postuar  14/04/2013  19:42
perse sulltanesha mahidevran e qelloi sulltaneshen hyrrem nenen e 4 shehezadeve dhe 1 sulltaneshe
dhe prandaj sulltn sulejmani i kerkoi sullltaneshes mahidevran qe ti kerkoj te falur sulltaneshes hyrrem
ju faleminderit per mirkuptim mir u pafshim ..shtypur ose shkruar nga:
anila halili shajne???...
  
ela
Postuar  22/10/2012  10:37
@Rudi
ne fakt po ta mendosh mire edhe ne nje familje te zakonshme nje grua qe e perdor burin per mburoje, nevoje qe lind prej verimeve te saj,ajo me siguri e ndan burrin prej famijes pa pasur asnje lloj brejtje ndergjegjje.zakonisht ne jeten tone ne te tilla raste mendoj se burri nuk ka aftesi te vere secilin ne vendin qe i takon por shmanget duke thene se gruas i bien ne qafe pa pasur as kurajon te sqarohet per te zgjidhur ate per te cilen behetfjale
  
Rudi
Postuar  12/10/2012  12:10
@Nila
Ne te vertete nuk e bejene dhe aq te mire. Po te shohesh me verejtje te gjitha serite del se kemi te bejme me nje perbindesh. Por filmi ka dashur ta nxjerre ate ashtu sic ka qene (si duket) me te vertete. Mjeshtre te mashtrimit dhe te shtirjes. Ndryshe nuk do te kishte mundesi qe te mbijetonte sikurse ka mbijetuar. Duke u hequr si viktime del ne pah edhe njehere se sa e ndyre ishte dhe se sa perbindesh i shtirjes ka qene. Duke u hequr tmerresisht e deashuruar me Sulejmanin (kur duket qarte se eshte e dashuruar vetem me pushtetin qe ai ka; dhe kete e shpresh me shume se nje here edhe ne film kur thote p.sh. se une do te drejtoj boten e jo vetem harremin) ajo arrinte ti kalonte gjithe situatat e veshtira apo pislleqet ku ishte vete autore. Gjithsesi per nje shikues te vemendshem e te durueshem te te gjitha serive ajo del ne pah ashtu sic duket edhe ka qene: nje moster.
  
denisa
Postuar  04/09/2012  14:55
bravo hyrrem. je me e mira.te dua shume.shpresoj qe nje dite ta drejtoshti haremin.
  
 
1  2  3 
Tjetri
Bej nje koment te ri
  Emri  (i domosdoshėm)
Email  (i domosdoshėm)
  Mė njofto me email nėse dikush i pėrgjigjet komentit tim