English     Shqip
VIDEOT Sulejmani i Madhėrishėm - Episodi 109
Sulejmani i Madhėrishėm - Episodi 109  Ashtu siē ka dhėnė urdhėr sulltani, anijet arrijnė te Ajbigeja dhe zoti Bali e i kthejnė mbrapsht...
Sulejmani i Madhėrishėm - Episodi 109
Ashtu siē ka dhėnė urdhėr sulltani, anijet arrijnė te Ajbigeja dhe zoti Bali e i kthejnė mbrapsht...
Ashtu siē ka dhėnė urdhėr sulltani, anijet arrijnė te Ajbigeja dhe zoti Bali e i kthejnė mbrapsht nė saraje. Tė dy akuzohen pėr tradhti, po askush s?mund tė merret me ta, pėrsa kohė qė sulltani ėshtė i pavetėdijshėm. Hyrremi i largon fėmijėt nė sarajet e Hatixhesė dhe pėrgatitet pėr fundin e tyre tė tmerrshėm.
Shto : Gus 22, 2012
21:51
Shikime : 31330
Komente : 9
Vlerėso kėte video
4.6
59 vota

mouse mbi shiritat e vlerėsimit
Implemento ne faqe
9 Komente
besa
Postuar  28/09/2012  02:57
ndonjeri mund te me thote pak titullin e kesaj kenges qe kendon hyrremi ne fund??faleminderit!
  
fatwwire
Postuar  28/08/2012  21:58
shummmmmmmmmmmmmm filmmmmmmmmmmmmmmmmmmm iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii fortttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt
  
fatwwire
Postuar  28/08/2012  21:57
shummmmmmmmmmmmmmmmm filmmmmmmmmmmm i fortttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt
  
ELISA
Postuar  26/08/2012  13:10
HYRREMI ESHTE PERSONI ME I MIRE NE KETE SERIAL PER NUK VEPROI MIRE KUR SPIUNOI AJBIGENE DHE ZOTIN BALI
  
Redon
Postuar  24/08/2012  23:42
@Leticia
Juve duheni ta dini qe Mahidevran ka qene shqipetare me origjine, sikur dhe Ibrahim Pasha. Ne kete film nuk tregohet drejt historia. Une kam pare ketu ne Gjermani ku dhe jetoje nje film dokumentare mbi 2 ore i gjate, qe i eshte kushtuar Sulltaneshave si Mahidevran dhe Hyrrem.Historian te ndryeshem nga evropa kishin mbledhur fakte mbi sulltaneshat. Historianet aty tregonin se sa e mire, sa e zgjuar , sa e guximshme ka qene Mahidevran, kurse per Hyrremin thuhej qe ajo ishte shume e rrezikshme, qe me c'do kusht donte te hypte ne fron. Aty tregohej shume mire per intrigat qe ka ndermarre Hyrrem qe kur ka ardhe ne Harrem, pra ajo me list ja ka arritur qe te beje per vete edhe Sylejmanin , dikur ajo e bene qe ai te urreje dhe te birin e vete dhe ta ekzekutoje. Femijet e saje pastaj si rrace sllave nga e ema, te etur per gjake dhe per pushtet, ata me te emen me ne fund e shkaterruan njeri tjetrin sikur dhe parandorin osmane. Pra ju mos behi injorante dhe te i besoni keti filmi. Mos krijoni urrejtje mbi shqipetaren Mahidevran perderisa e urryera ka qene dhe ka mbete ne histori Hyrremi. Pra admironi, duajeni tuain.
  
 
1  2 
Tjetri
Bej nje koment te ri
  Emri  (i domosdoshėm)
Email  (i domosdoshėm)
  Mė njofto me email nėse dikush i pėrgjigjet komentit tim
 
Te tjera te Dramė Historike